Wzornik kolorów

BezbarwnyRAL 0000
BiałyRAL 9016
BIAŁO - KREMOWYRAL 9001
SZARYRAL 7040
SZARY ANTRACYTOWYRAL 7016
CZARNYRAL 9004
BEŻOWYRAL 1001
ZŁOTY DĄBRAL 8007
TEAKRAL 8011
brąz sepiaRAL 8014
BRĄZ SCHOKORAL 8017

Uwaga! Rzeczywisty odcień koloru może nieznacznie dbiegać od przedstawionego powyżej.

praktyczne zalecenia

1. Nakładanie silikonu

Powinno odbywać się na powierzchnie w pełni wyschnięte, tj. po pełnym sieciowaniu farby. W przypadku braku pełnego sieciowania farby, może nastąpić migracja środków chemicznych z farby do silikonu powodując żółknięcie powierzchniowe. Nakładanie powłok lakierniczych musi odbywać się w odpowiednich odstępach czasowych, ponieważ zbyt szybka obróbka może być przyczyną żółknięcia silikonu przy sztyftach. Aldehyd z podkładu może przedostać się do silikonu w miejscu wbicia gwoździa i powodować jego miejscowe żółknięcie .

2. Zabezpieczenie stolarki / foliowanie

Powinno odbywać się po pełnej wulkanizacji silikonu , tj wulkanizacja przy optymalnych warunkach (23 stopnie C / 50% wilgotności) wynosi około 2 mm / na dobę. Folia powinna być tak zamontowana, aby następowała wymiana powietrza w obrębie nałożonego silikonu, w przeciwnym razie może nastąpić migracja komponentów chemicznych i nastąpi żółknięcie lub przebarwienie silikonu.

3. Przechowywanie stolarki

Silikon został tak zaprojektowany, aby był odporny na promienie UV , ale jednocześnie całkowity brak dostępu UV powoduje jego żółkniecie . W związku z powyższym przechowywanie stolarki w magazynach bez dostępu światła może powodować żółknięcie silikonu .

4. Kształt fug

kształtowanie fugi przy pomocy szpatułki . Fuga powinna być lekko wypukała , zgodna ze skosem jaki jest na profilu okiennym tak , aby umożliwić spłynięcie pozostałości płynu do ściągania silikonu. Jeżeli fuga będzie wklęsła lub pozioma a płyn będzie zalegał na fudze, mogą pojawić się matowe plamy. Związane jest to z tym, że do wulkanizacji silikonu niezbędna jest odpowiednia wilgotność i temperatura (około 50%). Zachwianie tych parametrów i utrzymywanie silikonu w zbyt mokrym środowisku (zalegająca na powierzchni woda powodująca bardzo wysoką wilgotność) - powoduje plamy.