Wzornik kolorów

BezbarwnyRAL 0000
BiałyRAL 9016
SZARYRAL 7040
SZARY ANTRACYTOWYRAL 7016
CZARNYRAL 9004
BEŻOWYRAL 1001
ZŁOTY DĄBRAL 8007
brąz sepiaRAL 8014

Uwaga! Rzeczywisty odcień koloru może nieznacznie dbiegać od przedstawionego powyżej.

praktyczne zalecenia

1. Nakładanie silikonu

Powinno odbywać się na powierzchniach całkowicie suchych, tj. po pełnym sieciowaniu farby. W przypadku braku pełnego sieciowania farby, może nastąpić migracja środków chemicznych z farby do silikonu powodując żółknięcie powierzchniowe. Nakładanie powłok lakierniczych musi odbywać się w odpowiednich odstępach czasowych, ponieważ zbyt szybka obróbka może być przyczyną żółknięcia silikonu przy sztyftach. Aldehyd z podkładu może przedostać się do silikonu w miejscu wbicia gwoździa i powodować jego miejscowe żółknięcie.

2. Zabezpieczenie stolarki / foliowanie

Należy wykonać po pełnej wulkanizacji silikonu, tzn. wulkanizacji w optymalnych warunkach (23oC / 50% wilgotności) wynosi ok. 2 mm/dzień. Folię należy montować w taki sposób, aby zapewnić wymianę powietrza w obrębie nałożonego silikonu, w przeciwnym razie może dojść do migracji składników chemicznych, co spowoduje żółknięcie lub odbarwienie silikonu.

3. Przechowywanie stolarki

Silikon został zaprojektowany jako odporny na promieniowanie UV, jednocześnie całkowity brak dostępu promieni UV powoduje jego żółknięcie. W związku z powyższym przechowywanie stolarki w magazynach bez dostępu światła może powodować żółknięcie silikonu.

4. Kształt fug

Uformuj fugę za pomocą szpatułki. Spoina powinna być lekko wypukła, zgodnie z fazą na profilu okiennym, aby umożliwić spłynięcie resztek płynu ze zmywacza silikonu. Jeśli fuga jest wklęsła lub pozioma, a płyn znajduje się na fudze, mogą pojawić się matowe plamy. Wynika to z faktu, że do wulkanizacji silikonu niezbędna jest odpowiednia wilgotność i temperatura (około 50%). Zaburzenie tych parametrów oraz utrzymywanie silikonu w zbyt wilgotnym środowisku (woda zalegająca na powierzchni powodująca bardzo dużą wilgotność) powoduje powstawanie plam.